מקומי

5 נשים עצמאיות: ספיישל יום האישה הבינלאומי

התקשורת נוהגת לסקר נשים מפורסמות, מצליחות, כאלו שיש להם מלא לייקים ברשתות החברתיות או פשוט מתוך אינטרס. בעיני, זה טרנדי ולא מעבר. לכן, לרגל יום האישה הבינלאומי החלטתי להציג לכם חמש נשים מדהימות שכולן הורה עצמאי. אולי זו השכנה מהדלת ממול, אולי ראיתם אותן בתור למכולת השכונתית. כל אחת מגיעה ומייצגת עולם תוכן אחר. בעיני הן נשים אמיתיות, אמיצות, החל מהרגע שהן קמות בבוקר ובמשך כל היום. אז אני שמחה ואפילו קצת מתרגשת להציג לכם את נשות פתח תקוה שמראות מה היא נשיות אמיתית אוטנתית.


"ביסודם של כל הדברים הגדולים נמצאת אישה" אלפונס דה לה מרטין

לצורך כך שאלתי אותן חמש שאלות עליהן ענו בשמחה:

  1. מה הדבר הראשון שאת עושה עבור עצמך בכל יום?
  2. מה את הכי אוהבת בהיותך הורה עצמאית?
  3. איזה מסר יש לך עבור אימהות עצמאיות אחרות?
  4. האם את עוסקת בעשייה למען החברה/האחר/הסביבה ובעצם עשייה זו, איך זה גורם לך להרגיש?
  5. איך את סוגרת את היום שלך?

לילך קנדינוב

1. בכל בוקר אני קמה מתפללת את ברכת השחר , עושה מתיחות ותרגילי נשימות.


לילך קנדינוב

2. נמצאת בכל הרגעים החשובים והמיוחדים בחיי הילדים ואף פעם לא שומעים אצלנו אבל אבא הסכים

3. זה לא קל ולא פשוט אבל חיוך אחד שלהם שווה את הכל. לא לוותר על חווית האימהות מתוך פחדים וחששות כל אחת מאיתנו היא וונדר וומן ולא רק גל גדות.

4. לאורך שנים אני פעילה חברתית, מתנדבת בעמותת מאבק לחיים ועזר מציון,  חברה באנשי הגשם, תומכת במשפחות נזקקות. בשבילי העשייה והנתינה למען האחר זה כמו אוויר לנשימה. הייתי רוצה שכולנו נלמד את הילדים כבר מגיל צעיר לקבלה ואהבה של השונה והאחר גם בבית וגם במערכות החינוך ושיותר אנשים צעירים ומבוגרים יהיו מעורבים  למען הקהילה. ותזכרו כשהלב רחב יש מקום לכולם.

5. ספר טוב , לפעמים ספרי ילדים..


שרון רום


"שמי שרון רום ואני מאד גאה שאני אם חד הורית . עצמאית לכל דבר. איך אומרים? "בשביל כוס קפה לא צריך פרה שלמה".

שרון רום

הבוקר שלי מתחיל במקלחת טובה, גם בחורף. כוס קפה ואז ניגשת לחדר של הילה ואגם הנסיכות ומתארגנות לבית ספר.
הורות עצמאית שלי מאתגרת במיוחד היות ואני נכה 100% + ילדה בת 11 בעלת צרכים מיוחדים + ילדה בת 6.5. אני עושה הכל בבית למרות הקשיים הכלכליים הרבים. מארגנת למסגרות, מנקה, מבשלת, לוקחת ומחזירה. העשייה שלנו למען האחר היא קודם החינוך בבית בעיקר קבלת השונה. בגלל שאני אמא לילדה עם צח"מ, אני לימדתי את בנותיי שכולנו בני אדם. אנחנו נתרמים ממס' גופים ולכן גם יודעים להודות ולתת בחזרה במידת האפשר. שלח לחמך על פני המים..כי בבוא הימים תמצאנה. לימדתי את בנותי שאם יראו ילד רעב ויש להן אפילו את פת הלחם האחרונה שיתנו לו, והן מאד אוהבות את החלק של הנתינה. היום שלי נסגר אחרי שבנותיי נכנסו למיטות. מול הערוץ של הסדרות הטורקיות. מכורה לויוה +


פזית כהן

1.קוראת תהילים. במצבי הנוכחי זה מה שמעניק לי רגעים של נתק ממחשבות והתבודדות עם הבורא.

2. זה שדברים מתנהלים לפי הקצב שלי בלי לחץ לרצות מישהו…

3. לדעת וללמוד להנות מהלבד, להעניק לעצמיך רגעים של שפיות אשר ממלאים את נפשך ומטמינים בך כוחות  להתמודדויות היומיומיות, לאפשר לעצמיך טיפוח עצמי והשקעה.

4. אני עוזרת בסופש"ים למשפחות נזקקות לאוכל מבושל חם

5.פרק או שניים של סדרה טובה ולישון.


אורנית קס

1.הדבר הראשון בבוקר הוא האספרסו שבא אחרי טיול כלבים וסבב האכלת חתולים. אלו העשר דקות הרגועות של היום ממנו מתניעים הלאה.

2. הדבר שאותו אני אוהבת בהורות בכלל זאת ההרגשה של היצירה והצמיחה המשותפת לראות לנגד עינייך משהו שאתה בראת גדלה מתפתחת הופכת לאישה עצמאית בעלת דעות עמדות וערכים שאני מזדהה איתם.

3. לא להישבר גם בימים הקשים ולמצוא ימים של כייף ללא מטלות שיעורי בית וחובות. הזמנים האלו של הכיף מגלים לנו פתאום בתוך כל הלחץ והבלגן אלו ילדים מדהימים גדלים לנו בתוך הבית אנשי שיחה ודעת שלעיתים בתוך עומס המטלות ולחץ הזמנים אנחנו לא עוצרים לראות את זה.

אורנית קס

4. במהלך 8 השנים האחרונות אני עוסקת בהצלת בעלי חיים שיקומם ומציאת בתים ראויים. העשייה גורמת לי להרגיש טוב ולדעת שבחלקת האלוהים שלי אני מחוללת שינוי ועוזרת לחסרי ישע אמיתיים שאין כמעט מי שידבר בעבורם. אך מנגד אנחנו חיים במדיה שיחסה לבעלי החיים הן מצד השלטונות והן מצד הציבור לוקה בחסר ויש הרבה מה לתקן ולשפר דבר שלעיתים מוביל לתסכול והרגשת מועקה לא פשוטה של לחימה בטחנות רוח. מה שהייתי רוצה שיעבור לחברה ובעיקר לדור הצעיר הוא שבעלי חיים נחשבים וגם להם יש זכויות ויש להגן עליהם. שהם לא מוצר או מותג שיש לצרוך על מנת שגם בזה יעמד מעמדך החברתי. לכו לאמץ תצילו ותגנו על חסרי הישע.

5. את סוף היום אני סוגרת בטיול ארוך עם הכלבים בלי טלפון נייד ובלי הפרעות זאת הדרך שלי להירגע ולסדר מחשבות לקראת מקלחת ושינה יש שם אהבה ללא תנאים <3


ליאת רייסמן


1. הדבר הראשון שאני עושה בבוקר זה מתפנקת לי עם כוס נס קפה חם וביסקויט או עוגיה.

2. שתי הבנות שלי כבר חיילות שבאות רק לסופי שבוע, הבית בבוקר מתנהל בקלילות יחסית לשנים קודמות כשהילדים היו קטנים. יש לי תלמיד אחד בכיתה ז שצריך להגיע לחטיבה בבוקר.

3. המסר שיש לי עבור אימהות הוא לפתח קשר קרוב עם כל ילד, על מנת שתמיד יספר לך את מה שעל ליבו. להיות גלויה איתו (עד כמה שניתן) אך לא לספר דברים שידאיגו אותו, כמו בעיה כספית בבית. לתת לו הרגשת ביטחון וחופשיות לדבר על כל דבר, ואפילו ממליצה מדי פעם לישון עם הילד בחדרו (אם יש לו מיטה נוספת) וללכת לישון באותו הזמן ולדבר ככה בכיף בחושך על המחשבות של אותו היום.

4. אני עובדת כרגע בארגון "משאלות" אשר מגשים משאלות לילדים חולים. הייתי רוצה שכולנו קצת נירגע מהמירוץ אחר הכסף – עוד טיול לחו"ל, עוד בגד בקניון, עוד תיק חדש, עוד נעל חדשה, ונעריך את הבריאות שלנו. את העובדה שקמנו בבוקר ללא כאב פיזי באיבר כלשהו, שנחייה בשלווה, נסתפק במה שיש לנו ונשמח במה שיש. הלחץ הכספי והלחץ של הזמן (להספיק ולהספיק) עלול לפגוע בבריאות שלנו. זה טוב מאוד להיות שאפתנים, אך לא לחיות לאורך זמן תחת לחץ.

5. את היום שלי אני סוגרת בהורדת הילוך, חשיבה על יום המחר…. קצת טלויזיה או פייסבוק כדי להתעדכן בנעשה בארץ ועם החברים והחברות שלי. אני אוהבת במיוחד לשמוע את דבריו של הרב יגאל כהן בפייסבוק. הוא מדבר על הבעיות שיש לנו היום בעולם המודרני – אנשים שסובלים מחרדות, קושי כלכלי, קושי בזוגיות, עומס של התחייבויות (כספיות או עומס של מטלות) והוא מסביר איך להתמודד עם זה (ככה על קצה המזלג, בסירטון קצר של 20 שניות), מדבר עם המון אמפטיה, חמימות, אהבת אדם. אני לא אישה דתית, אך הדברים מחזקים. כאשר אני מגיעה עם כל קשיי היומיום למיטה ושומעת מהרב שבורא עולם אוהב אותי ושומר עלי – הדברים נותנים לי ביטחון ומחזקים אותי.

תגובות פייסבוק

מיכל נוימן

פעילה חברתית

כתבות קשורות

4 תגובות

  1. יישר כח אשה יפה ומדהימה בפעם הבאה נראה לי שכל אחת מאיתנו תוכל לראיין את רעותה כי לכל אחד ואחת מאיתנו יש סיפור שראוי לספר. אני מאחלת לך להמשיך ולגדל את בנך בנחת ובאהבה גדולה שתמיד תהיה לך פרנסה בשפע והרבה שמחה שולחת חיבוק

Back to top button