מקומי

פתח לתקוה בקולנוע היכל המיתולוגי

"לפני שהקולנוע הפך לאומנות הלכנו אליו לחלום".. כך בשירם 'ימים של 'קולנוע' של השלושרים.קולנוע היכל המיתולוגי,כנראה עומד בפני עבודות שיפוץ, מה שהעלה הרבה שאלות בקרב פעילי קבוצת המאבק ותושבים רבים באשר למטרות שימור המבנה, תקוותם של הפעילים היא הפיכתו למרכז תרבות שוקק חיים.

רבים יגידו כי זה מה שמרכז העיר צריך בעיקר עכשיו חידוש והפיכתו למוקד תרבות ופנאי. עבורינו ילידי פתח תקוה,הוא לב העיר,את רוב רגעי ילדותנו העברנו שם, בימי שישי היינו הולכים ברגל לצפות בסרט ומיד אחרי כן פיצה ברחוב חיים עוזר.
היום כשעולם המדיה זמין לכולנו ברשתות לצפיה ישירה, אפשר לשאול מה הביא כל כך הרבה תושבים להיות מעורבים בקידום לשימור המבנה.

"קודם כל מה שהכניס את בי את האמביציה האדירה לפתוח את הנושא זו הכתבה לפני כמעט שנתיים שראש העיר מקדם בית קפה ודיור לזוגות צעירים במקום הקולנוע המיתולוגי, דבר שעורר בי עצב וכעס כאחד! אומר שחר נעמני,מנהל ומייסד קבוצת המאבק 'מצילים את קולנוע היכל'.

"שנים המבנה היה נטוש שנים רצו שמועות שרוצים להרוס אותו רק מהכיוון של חצי מהבעלים שלו ההסתדרות נושא זה הושתק מעל ל 5 שנים אף ראש עיר לא קידם את הריסתו מאמין שרבים מהם גינו את הנושא, בשנת 2010 בערך הוא נכנס והוכרז כמבנה לשימור תחת הקדנציה של איציק אוחיון ובסיועה של מוניקה כהן יועצת השימור בעיריה."

מה אתה יודע על המשך תכניות השימור והפיתוח של המבנה?
"לפי מה שידוע לי השמועות היו מעורבות, בהתחלה אמרו שלמרות שהוא בשימור יש כוונה אדירה להיסתדרות להרוס אותו, אחר כך אמרו שיש סיכוי שיבנו מעליובניים למגורים או שישאירו חלק ממנו, אחר כך אמרו שהמבנה ישמור בצורתו המקורית מבחוץ אך יוסב למשהו אחר או מבנה ציבור כלשהו, אני תמיד כיוונתי לשמור עליו באופן מלא שימור ושיחזור מלא והפעלה מחודשת."

איך הרגשת כשנכנסת למבנה לראשונה, אחרי כל כך הרבה שנים שהיה סגור?
"כשנכנסתי למבנה לראשונה הייתי בשוק, מאוד התרגשתי וגם פחדתי כי המבנה היה חשוך מאוד ולא ידוע מה צפוי לראות שם גם מבחינה בטיחותית. כיום אני תמיד מתרגש להיכנס ולהרגיש מקרוב את הבית קולנוע האדיר של פתח תקווה ומקווה מאוד שהשמועות בחודשים האחרונים של העירייה ובשיתוף פעולה של יזמים נוספים להחזיר אותו להיות בית קולנוע ותרבות פעיל שיחזיר את החיים השמחים והתוססים לפתח תקווה ולמרכז העיר בפרט."

ביום שישי, קיבלנו הודעה מאחד הפעילים שבית הקולנוע פתוח לשיפוצים,הנה תיעוד מבנה בית הקולנוע כפי שצילמנו ביום שישי ה- 14.8.20.
חייבת להגיד שישנה התרגשות באוויר, ואנחנו מחכים ומלאי תקווה שאכן המקום יהפוך למרכז תרבות ומופעים, ויאפשר את ההזדמנות להחייאה עבור מרכז העיר.

להצטרפות לקבוצת הווטסאפ של המאבק
https://chat.whatsapp.com/EUknMutmtHB0xLFD0Qqr8H

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק:
https://www.facebook.com/groups/331731577681544/

תגובות פייסבוק

מיכל נוימן

פעילה חברתית

כתבות קשורות

אולי יעניין אותך גם...
Close
Back to top button