טיוליםמקומי

בחג שבועות – תטייל לך

עכשיו כשכבר ניתן לצאת לטייל הכנו לכם שלוש המלצות לטיולים מקומיים, לא יותר מרבע שעה נסיעה מהעיר ולעתים במרחק הליכה מהבית. קחו אתכם ארוחה קלה נעלי הליכה נוחות ובקבוק מים ואל תשכחו לאסוף אתכם את הפסולת ולא להשאיר אותה בשטח. טיול נעים וחג שבועות שמח! 

גן החקלאים בכפר גנים

פארק מדהים וירוק בלב שכונת המגורים. בגן ניתן לראות כלים חקלאיים קדומים המבטאים את התרבות החקלאית בראשיתה של המושבה פתח תקוה. בלב הגן ניתן לראות בריכה אקולוגית קטנה אך מטריפה, לעיתים מגיעות אל הגן זוג יאוריות, וניתן לחזות במעופן בשטחי הגן. 
בגן פינות מוצלות רבות ואפשר להגיע עם ארוחה קלה ולשבת בכיף בצל העצים. כמו כן, ניתן לראות ברחבי הגן, עצים שניטעו ע"י ראשי הערים של פתח תקוה במהלך השנים. מלבד פנינת הטבע המרהיבה הזו, יש גם מתקני שעשועים לילדים. 
איך מגיעים? רחוב העצמאות 44, שכונת כפר גנים פתח תקוה. כניסה ללא עלות. ברחובות הסמוכים ישנם מקומות חניה.


שמורת נחל מזור – סמוך לשכונת ח"ן הצפון 

ידעתם כי סמוך לשכונת ח"ן הצפון מסתתרת לה שמורת טבע מרהיבה?טבע עירוני מדהים. קצת רקע, נחל מזור, אחד מיובליו של נחל שילה, הנחל הוא נחל אכזב אך בעת גשמים רבים הוא שוטף ומתמלא.בעונה הנוכחית, מומלץ לטייל שם בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים ועד השקיעה, ואז ניתן גם לחזות בשקיעה מדהימה.הטיול במקום מתרחש בשבילים המסומנים,בשל הטבע הקסום שיש שם, כדאי מאוד להצטייד במצלמה,במהלך הטיול  ניתן לחזות במגוון פרפרים מרהיבים כמו נמפית החורשף.הטיול הוא לא מעגלי, אבל אפשר בכיף ללכת על השביל המסומן וחזרה אל המכוניות.
איך מגיעים? לכתוב בווייז רחוב שמואל הנגיד פינת שלומציון המלכה ממשיכים עם הכביש כמה מטרים קדימה וחונים ברחבת האספלט הסמוכה(כמובן ללא הפרעה לתנועה) אורך הטיול: בין שעה-שעתייםהביאו אתכם בקבוק מים, נעלי הליכה נוחות וחיוך:)


בית לאה ושבילי הירקון 

מה לא נאמר על הירקון המדהים שלנו, שטח רחב ידיים, עם שפע משאבי מים טבעיים, כשנמצאים שם, בקלות אפשר להתבלבל לחשוב שאנחנו בכלל בצפון הארץ. לכן, כשמגיעים אל 'בית לאה', לרוב האנשים לוקח כמה דקות להבין שכל היופי הזה נמצא ממש סמוך למקום מגוריהם. 
קצת רקע היסטורי המבנה היה בית פרדס מהמאה -19, והוא ניצב סמוך לסכר נווה ירק, על הגדה הצפונית של נחל הירקון. במקום היה בעבר מתקן שאיבה, ממנו שאבו מים מהירקון על מנת להשקות את הפרדסים שהיו סביב. כיום המבנה עומד על תילו,  אך ללא פעילות שימור, ועל כן לא מומלץ להיכנס למתחם המבנה או לטפס עליו.
אז מה כן ניתן לעשות במתחם? ממש ליד המבנה ניתן להיכנס למעבר המים בהנאה, המים קרירים, לשבת סמוך או בתוך מפלון המים.לאחר מכן לצאת  לשבילי הירקון רחבי הידיים, המזמינים אותנו לטיולים ארוכים או קצרים, בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים הנעימות.הביאו אתכם נעלי הליכה נוחות, ביגוד ונעליים להחלפה במידה ואתם נכנסים למים.בצד השביל הסמוך אפשר לחזות בעץ תות ענק ועליו תותי עץ לבנים ומתוקים. 
על אף שרשות נחל הירקון הציבה לאחרונה, שני פחי זבל עם מכסה לטובת המטיילים,אנא הימנעו להשאיר את הפסולת במקום, חיות הבר "חוגגות" על שאריות הפסולת והדבר מזיק מאוד לבריאותם.הכניסה ללא עלות, אנא שמרו על המקום!! 

איך מגיעים? ניתן להגיע מנווה ירק, קצת אחרי תחנת הדלק פונים ימינה, ממשיכים ישר בכביש השירות בנסיעה איטית,וממשיכים ישר עד בית לאה.
ציוד דרוש לטיול: נעלי הליכה נוחות, מחצלת, ארוחה קלה, בקבוק מים וכובע. הכניסה והטיול במקום היא ללא תשלום.

תגובות פייסבוק

מיכל נוימן

פעילה חברתית

כתבות קשורות

אולי יעניין אותך גם...
Close
Back to top button