מקומי

שבת פתח תקוואית

בימים אלו, כשהשיח על שמירת שבת נמצא בכותרות וישנם דעות רבות האם לאפשר תחבורה ציבורית בשבת או לשמר את הסטטוס קוו, פנינו לתושבי העיר משכונות שונות בשאלה, מה זו שבת עבורם וקיבלנו תגובות מגוונות:
שמריה אבא-שאול, מנהל את סניף "ידידים – סיוע בדרכים" בעיר,תושב שכונת רמת ורבר

"בתור אדם שעובד קשה לפרנסתו ובמקביל מתנדב בכמה ארגוני חסד, כשבאה שבת באה מנוחה, אין כוונתי רק למנוחת הגוף בשינה ואוכל, אלא דווקא למנוחת הנשמה.מיד כשנכנסת השבת, אני מרגיש את הרוגע והשלווה שנכנסים לחיי, חוזר מבית הכנסת ורואה שולחן ערוך. אומר 'שלום עליכם' בצוותא עם הילדים, ואז מגיע הרגע שהגוף רוצה לנוח, אבל הנשמה רוצה להרגיש עוד.קורא לילדות, לפי הסדר, ומתחילים לעבור יחד על מה שהן למדו בגן ובבית הספר. בשבילנו זו השעה הכי מהנה בשבוע – בלי הסחות דעת, אז אבא שייך רק להם.   בשבתות בהן מזג האוויר מאפשר זאת אנו יוצאים קצת לטייל בשכונה ולראות, בפ"ת בכלל וברמת וורבר בפרט, את השילוב בין האוכלוסיות ואת החיים בהרמוניה – זה לא פחות ממדהים.    
זאת תחושה שקשה להרגיש אותה באמצע השבוע, מתנה שה' נתן לנו. בלי עבודות, בלי טלפונים, רק אני והמשפחה שלי.  שבת שלום לכולנו!

מאיר פרייליכמן, תושב שכונת כפר גנים
"ההכנות לשבת מתחילות כבר ביום שלישי, עם הקניות וההיערכות לבישולים,וככל שהשבת מתקרבת ההכנות מתגברות והזמן מנוצל לסדר וארגון. כשהשבת עצמה מגיעה הכל הופך לרגוע יותר. בשכונה שלי.
 יש שילוב נהדר בין חילונים לדתיים. בתי הכנסת מאוכלסים בכל שבת בתושבים רבים מהשכונה, גם כאלו שלא פוקדים אותם בד"כ, והשילוב הזה, גורם לי בכל שבת להרגשה טובה ומרוממת. בנוסף, אצלנו בבית הכנסת, "היכל אליעזר-קהילת רננים", חוגגים מדי כמה שבתות בר מצווה לתושבים מהשכונה, גם כאלו שאינם דתיים, ומחמם את הלב לראות אותם מגיעים לבית הכנסת ולוקחים חלק בתפילות ובאווירת השבת. גם הגינות, שמתמלאות בחברים ובשכנים, הופכות להיות מוקד עניין בשבתות. אין על שבת בעיר שלנו ובעיקר בשכונה!"

שרון אגם, שכונת אחדות 

 אצלנו בשכונה מיד כשהשבת נכנסת, הריחות של המרק התימני וכל המאכלים נמצאים באווירת השבת, יחד עם. השירים שהם שרים, מלאכי השלום, ולבושים בגדי שבת, זה מאוד מרגש. 

שתהיה שבת שלום ומבורכת לכל בית ישראל!

תגובות פייסבוק

מיכל נוימן

פעילה חברתית

כתבות קשורות

אולי יעניין אותך גם...
Close
Back to top button