מקומי

מסע בין כוכבים: פרוייקט אסטרונומיה לזכר רונה רמון ז"ל בחיים חפר

לא מזמן הלכה לעולמה רונה רמון ז"ל, אישה מדהימה שהיוותה ועדיין מהווה השראה לכל עם ישראל, פעילה ציבורית שראתה את קידום הנוער בישראל כמטרה עילאית. הסיפור הטראגי של משפחת רמון מלווה את כולנו ולא השאיר אף עין יבשה ואף איחד אותנו אל מול המציאות הנוראית מכל של משפחת רמון.

רונה רמון ז"ל, אלמנתו של אילן רמון אשר נספה באסון מעבורת החלל קולומביה בשנת 2003, חוותה טרגדיה  נוספת כאשר שכלה את בנה אסף – טייס קרב בתאונת אימונים בשנת 2009. רונה ז"ל ראתה לנגד עיניה את חינוך בני הנוער בישראל, וחינוך לערכים  ברוח יקיריה אילן ואסף רמון. לצערינו הרב, רונה רמון נפטרה ממחלה קשה בחודש דצמבר האחרון. 

איתי עינב, תושב העיר ויוזם פרוייקט 'שביל החלב באסטרונומיה'  – מייזם חינוכי התנדבותי בתחום החלל ומערכת הכוכבים, החליט להנציח את משפחת רמון בדרך מאוד מקורית ורלוונטית. יחד עם מנהלת בית החינוך 'חיים חפר', נעמה גילאור וכיתות ב' ו-ג הם הקימו מועדון עניין בתחום האסטרונומיה. "הרעיון שלי אבל על הביצוע אחראים התלמידים המקסימים וכמובן המנהלת הנהדרת נעמה שאישרה את המיזם", כך אומר איתי. "הקמנו אתר עם שמם של רונה, אילן ואסף רמון ז"ל ואף בנינו יחד שעון שמש לבית הספר עם תאורה סולארית שמאירה". מועדון העניין ממשיך גם השנה והפעם כפרוייקט קיץ – התלמידים יחד עם איתי בונים בריכה אקולוגית.

להצטרפות למייזמים נוספים ניתן לפנות לאיתי בכתובת הדוא"ל: itayeinav37@gmail.com

תגובות פייסבוק

מיכל נוימן

פעילה חברתית

כתבות קשורות

אולי יעניין אותך גם...
Close
Back to top button