טורים

על תורים בסופר, נייר טואלט וקורונה אחת

"ברור שהבעיה האמיתית של האומה שלנו עמוקה הרבה יותר מקווי דלק או מחסור באנרגיה. באומה שהיתה גאה בעבודה קשה משפחות חזקות קהילה מאוחדת רבים מאיתנו עכשיו נוטים לפינוק ולצריכה. החברה האנושית לא מוגדרת יותר ע"פ מה שהאדם עושה אלא מה שברשותו, אנחנו מגלים שצריכת דברים לא מספקים את הכמיהה שלנו למשמעות. למדנו שצבירת מוצרי צריכה לא תמלא את הריקנות של החיים שאין בהם תכלית או משמעות".

ג'ימי קרטר

בתחילת משבר הקורונה שכולנו חווים אותו כך או אחרת, ראינו נהירה של אנשים לסופר ולמרכולים השונים. נראה שחלק מהדברים שקנינו הם באמת נחוצים אבל חלקם לא. בעולם שיש שפע בחפצים,ביגוד ואפילו אומרים שפע באנשים סביבינו,אנחנו לעתים חושבים שהכל ניתן להחליף כי הכל מאוד זמין. אנחנו שוכחים להתמקד במה שקיים,וחיוני עבורנו,חושבים על טלויזיה חדשה או בגדים אבל לפעמים לא חייבים לקנות עוד.

הסרט 'מינימליזם' – סרט המדבר על תרבות השפע המשרתת את האנושות ביצירת משמעות מזוייפת,ולא מעבר, אנחנו תמיד נרצה עוד,החברה יוצרת מערכת מעגלית,שמזינה את עצמה. רובינו נרצה לשמור על איכות הסביבה והטבע, נאסוף אחרינו את הפסולת בטיולים ,נישמע להנחיות הרשויות ונשים את אלפי האריזות שלנו בפחי המיחזור אבל למה מלכתחילה להגיע למצב של עודף.
בימים כאלו שאנחנו מבלים את רוב היום בבית, קחו לכם שעה ו-18 דקות לחשוב על ההתנהלות שלכם עם עצמכם ובתור חלק מהחברה. הסרט זמין בנטפליקס, צפייה מהנה. 

בתקווה לימים שקטים ושמחים יותר.

תגובות פייסבוק

מיכל נוימן

פעילה חברתית

כתבות קשורות

אולי יעניין אותך גם...
Close
Back to top button