טוריםטיולים

המקום בו הטבע נפגש עם הנשמה

כשאנחנו מחפשים מקום לטייל בו עם המשפחה, חברים או אפילו לדייט, תמיד אנחנו מחפשים יעדים מוכרים ואטרקטיביים, אך לרוב הם מרוחקים מהעיר, כשבעצם לפעמים מה שאנחנו ממש רוצים נמצא ממש קרוב אלינו.

בריכת הנופרים היא חלק מגן לאומי ירקון שם ניתן לחזות בצמחייה מדהימה ומגוונת כמו "הנופר הצהוב" ובצמח הקנה המלווה אותנו מתחילת שביל הכניסה לשמורת הטבע.

רשות הטבע והגנים ביצעה כמה פעולות לאישוש הדגה במרחב זה, רבייתם והחזרתם הנחל ואל בריכת הנופרים. במקום ניתן לראות לאחר רדת החשיכה בעלי חיים נוספים כמו: נמיות, דורבנים, שועלים ותנים. שמורת טבע זו מהווה בית גידול למגוון רחב של בעלי חיים המים הזורמים באתר צלולים לחלוטין וכדי לשמר זאת ישנה הגבלה על שעות הכניסה (ניתן להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים).

מכיוון והשיח היום סובב סביב שמירה על שטחים ירוקים לצד עידוד בניה רווייה, אנחנו מבינים שעל פנינת טבע שכזו אנחנו צריכים לשמור.

בימים אלו, לא רחוק משם מאיימת סכנה חדשה של בניית תחנת כוח חדשה בצומת קסם. לא רחוק מבתי תושבים, מתקן מקורות ושבילי הירקון הקסומים. עלינו בתור אזרחים שומרי חוק וסביבה לשמור על מקומות נדירים כאלו בלב בעיר שכן ללא השתדלות שלנו, כל היופי הזה ומגוון רב של בעלי חיים פשוט ייכחד.

אז איך מגיעים לשם ומתי ניתן לכנס לטייל בשמורה? הכניסה לבריכת הנופרים ללא עלות. במידה ומגיעים מאיזור ראש העין – עולים על כביש 483, יש שילוט למתקן מקורות, פניה קלה ימינה. למגיעים מכיוון פתח תקווה – מגיעים לכביש צומת גנים לכיוון קיבוץ גבעת השלושה, ממשיכים לכיוון ראש העין, מבצעים פניית פרסה בכביש המוביל לתל אפק, כמה מטרים משם יש שילוט ימינה למתקן מקורות. שימו לב שהדרך חסומה, ניתן לחנות בדרך העפר ולהתחיל את המסלול ישירות משם.

שעות הפעילות בשמורה: שעון קיץ ימים א'-ה' 8:00-16:30.

בימי שישי ושבת האתר נסגר בשעה 15:30.


אתר רשות הטבע והגנים
תגובות פייסבוק

מיכל נוימן

פעילה חברתית

כתבות קשורות

אולי יעניין אותך גם...
Close
Back to top button